Tüm Cilt Tipleri İçin Makyaj Hizmeti Sunuyoruz..

Deniz TOKTAY Güzellik Salonu olarak sertifikalı ve konusunda uzman kadromuz ile sizlere hizmet veriyoruz.

Günlük makyajdan gece makyajına, düğün nişan makyajından davet makyajlarına kadar bir çok cilt kapama uygulamamız mevcuttur.

Makyaj ve malzemeleri ilk başlar da sadece kadınlar tarafından kullanılsada günümüz çağında erkekler tarafından da rağbet gören bir uygulama olmuştur.

1. Normal cilt

Bu cilt tipi, yağ ve nem içeriği arasındaki ideal dengeden dolayı ince, pürüzsüz bir yüzeye sahiptir ve bu nedenle yağlı veya kuru değildir. Derisi normal olan kişilerin gözle görülebilir küçük gözenekleri vardır. Bu nedenle, derileri genellikle berrak görünür ve sık sık lekeler ve lekeler oluşmaz. Bu tip cilt minimal ve yumuşak bir tedaviye ihtiyaç duyar, ancak yine de bakım gerektirir.

2. Kuru cilt

Kuru cilt lekeli bir görünüme sahiptir ve kolayca pul pul dökülür. Nemi tutamamasının yanı sıra yağ bezlerinin yetersiz serum üretimi nedeniyle kırışıklıklar ve çizgiler ortaya çıkar. Kuru cildin soğuk havalarda sık sık sorunları olur, bu da onu daha da kurutur. Gündüz nemlendirici formunda sürekli koruma ve gece nem bakımından zengin bir krem ​​esastır. Aşırı dökülme durumlarında bile aşırı pul pul dökülmemesi önemlidir, çünkü bu sadece cildi daha da kurutur

3. Yağlı cilt

Adından da anlaşılacağı gibi, bu tür cilt yüzeyi serumun aşırı salgılanmasından kaynaklanan hafif ila orta derecede yağlıdır. Cildin yüzeyindeki aşırı yağ, ortamdan kir ve tozun yapışmasına neden olur. Yağlı ciltler genellikle siyah noktalara, beyaz noktalara, lekelere ve sivilcelere eğilimlidir. Özellikle sıcak veya nemli havalarda her gün iyice temizlenmesi gerekir.

4. Karma cilt

Bu en yaygın cilt tipidir. Adından da anlaşılacağı gibi, yüzün belirli bölgelerinin yağlı olduğu ve diğerlerinin kuru olduğu yağlı ve kuru ya da normal cilt kombinasyonudur. Yağlı kısımlar genellikle alın, burun ve çeneden oluşan T-Zone adı verilen merkezi bir panelde bulunur. Kuru bölgeler genellikle yanaklardan, göz ve ağız çevresindeki alanlardan oluşur. Bu gibi durumlarda, yüzün her kısmı cilt tipine göre tedavi edilmelidir.

5. Hassas cilt

Hassas cilt tahriş, kızarıklık, yanma, dökülme, şişlik ve döküntülerle birçok potansiyel tetikleyiciye tepki verme eğilimindedir. Tahrişin en yaygın nedenleri; kimyasal boyalar ve kokular, sabunlar, bazı çiçek ve baharat yağları, tıraş kremleri, bronzlaşma losyonları veya sprey tansiyonları, sıcaklıktaki değişiklikler, aşırı temizlik veya peeling, ağda, diş açma, tıraştır. Hassas cilde sahip kişiler, gereksiz koku veya boya içeren ürünlerden kaçınmaya çalışmalı ve genellikle tahrişe neden olan ürünleri kullanmaktan kaçınmalıdır.