Microblading Nedir?

Microblading Nedir?

Yüz ifadesinde fazlasıyla etki oynayan kaş bakımı oldukça zahmetli ve zordur. Ayrıca yanlış kaş alımları zamanla dökülmelere ve küsmelere sebebiyet verebilir. Her gün size fazlasıyla zahmet veren kaş  bakımından sıkıldıysanız eğer güzelliğinizi dolayısıyla yüz ifadenizi güzelleştirmek için microblading  uygulamasından faydalanarak bu zahmetten kurtulabilirsiniz.

Microblading kalıcı makyaj uygulamasında kullanılan, kaşlara daha dolgun ve güzel görünüm kazandırmak amacıyla kişinin yüzüne en uygun olarak gerçekleştirilen kaş kontür tekniğidir.

Microblading Nasıl Yapılır?

Microblading uygulaması yaptırmaya karar verdiniz. İlk olarak bu uygulamaya gerçekleştirecek merkez seçimine ve uygulamaya gerçekleştirecek estetisyenin uzman ve profesyonelliğini dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Güzellik merkezimizde uzman estetisyenlerimiz  tarafından uygulanan microblading nasıl yapılır?

 1. İlk olarak yüz tipinize ve mevcut kaş yapınıza göre en uygun kaş tasarımı gerçekleştirilir.
 2. Ardından saç ve cilt renginize en uygun renk seçimi yapılır.
 3. Acı hissedilmemesi adına kaş bölgesi uyuşturucu krem ile acının hafiflemesi sağlanır.
 4. Microblading cihazı ile kıl tekniği kullanılarak kaş şekli verilir.
 5. Microblading uygulamasında kıl tekniğinin kullanılması kaşların daha doğal bir görünüme sahip olmasına olanak tanır.
 6. Microblading  kıl tekniği uygulanarak gerçekleştirilen, kaş kılı görünümünü taklit ederek yapılan doğal kaş görünümüne kavuşulmasına olanak tanımaktadır.

Microblading İşleminin Avantajları

 • Tamamen doğal bir kaş görünümü sunar
 • Gür ve canlı bir kaş yapısı elde etmenize olanak tanır.
 • Cildinize herhangi bir zarar bulunmaktadır.
 • Kaş alma işlemini çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
 • Her zaman bakımlı görünmenizi sağlar.

Microblading İşlem Sonrası Ne Kadar Kalıcı Sonuçlar Elde Edilir?

Cilt kendi kendini yenilemektedir. Bu nedenle hücreler zamanla kaşlara uygulanan boyayı da parçalayacaktır. Microblading uygulaması kişiden kişiye değişmekle beraber ortalama olarak 1- 1,5 yıl kadar kalıcılığını korur.. Ancak kaş kontürü, yenilenebilen bir işlem olduğu için etkisini kaybedince tekrarlanabilir. Belirli aralıklarla yenilenen microblading işlemi sizin daima canlı, dinamik ve bakımlı görünmenizi sağlayacaktır. Ömür boyu kalıcılığı olmayan microblading, kaş şeklinizde değişiklik yapma imkanı sunduğu için de avantajlıdır. İlk yaptırdığınız microblading işleminden sonra kaşlarınızın şeklini beğenmemiş olabilirsiniz. Diğer uygulamada uzmanınızla görüşerek değişiklik yapmasını sağlayabilirsiniz. Microblading işlemi, güzellik uzmanları tarafından yapılır ve bu kişiler işlerinde mutlaka profesyonel olmalıdır.

Bir cevap yazın

Whatsapp Destek
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?