LAZER EPİLASYON ÖNCESİ MERAK EDİLENLER

Lazer Epilasyon Öncesi Nasıl Bir Hazırlık Yapmam Gerekir?

  1. İlk olarak lazer epilasyon uygulamasını gerçekleştireceğiniz merkez seçimine odaklanmalısınız. Son derece önemli olan merkez seçimi alanında uzman, son teknoloji makinelere ve hijyen kurallarına uygun olduğundan emin olarak tercihte bulunmalısınız. Lazer epilasyon merkezi seçiminde dikkat edilmesi gerekenlerle alakalı detaylı bilgiye ilgili bağlantıda ulaşabilirsiniz.
  2. Lazer epilasyon 1 ay öncesi kesinlikle uygulama yapılacak bölgeye ağda, epilatör ve cımbız gibi lazer uygulamasının başarısını etkilediğinden yapılmamalıdır.
  3. İşlem öncesi cilde tüy sarartıcı ya da peeling yapılmamalıdır.
  4. Lazer uygulamasına geçmeden önce eğer hastanın herhangi bir cilt problemi ya da düzenli olarak kullandığı ilaç varsa  uygulamayı gerçekleştirecek uzmana bildirilmesi gerekmektedir.

Lazer Epilasyon başarısı nelere bağlıdır?

Lazer epilasyon başarısında pek çok faktör rol oynamaktadır. Bu faktörler arasında

Cinsiyet: Kadınlar kadar, erkeklerde lazer epilasyona başvurmaktadır. Hem kadın hem de erkeklerde aynı şekilde lazer epilasyon uygulaması gerçekleştirilir.Erkeklerin kıl kökleri kadınlara oranla daha kalın olduğundan erkeklerde daha hızlı sonuçlar görmek mümkündür.

Cilt Rengi: Lazer uygulamalarında açık ten rengine sahip kişiler koyu renkli tenli kişilere  oranla daha avantajlıdır. Bunun nedeni açık tenli bireylerde daha yüksek doz artışı kullanabilmesidir. Ne kadar yüksek doz kullanılırsa lazer o kadar başarılı olur.

Kıl Rengi: Lazer uygulamalarında tıpkı açık tenli bireyler gibi kalın kıl köküne sahip kişiler avantajlı durumdadır. Kalın kıl köküne sahip kişilerde lazer uygulaması daha başarılı gerçekleşir. Bunun nedeni; lazer makinesinin kalın kıl kökünü daha iyi görmesidir.

Uygulama yapılan bölge: Bazı bölgelere daha zor lazer uygulaması gerçekleştirilir. Bu bölgelerinden biri de yüz bölgesidir. Bölgeye göre lazer başarısı da değişiklik gösterir.

Cihaz Seçimi: Başarılı lazer epilasyon için ilk olarak cilt ve kıl yapınıza en uygun cihaz seçiminde bulunmanız gerekmektedir. Lazer epilasyon ihtiyacı 4 farklı cihaz / yöntem ile çözülebilmektedir. Bunların verimliliği ise uygulama bölgelerine ve cilt tipine göre değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgilere “Hangi Bölge için Hangi Lazer Epilasyon Cihazı” adlı blog yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Uygulamasının En Etkili Olduğu Evre Hangisidir?

Kıl ömrü 3 ayrı kısma ayrılır. Anajen, katajen ve telojen.

Anajen Evre: Kılların büyüme ve gelişme evresi

Katajen Evre: Kılların dinlenme dönemi

Telojen Evre: Kılın uzamasının durduğu evre.

Lazer epilasyon uygulamasının en etkili olduğu evre anajen evresidir.

Lazer epilasyon için ideal kıl uzunluğu nasıl olmalıdır?

Kılların uzun olması lazer enerjisinin köke tam olarak inişini engeller. Uzun kıl yapısına lazer uygulaması tam olarak etki edemeyeceğinden uygulama anlamsız olur. ideal kıl boyu aynı seviyede 1-2 mm olmalıdır.

Bir cevap yazın

Whatsapp Destek
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?